Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 21, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Protest twórców przeciwko zwolnieniu Wojciecha Majcherka z TVP Kultura

Pod listem w obronie Wojciecha Majcherka podpisali się m.in. Krystyna Janda i Jan Englert (screen YouTube/Polskie Radio)

59 osób ze świata kultury podpisało się pod listem do prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego w obronie zwolnionego dziennikarza TVP Kultura Wojciecha Majcherka.

"Wojciech Majcherek, z niezwykłym oddaniem i pasją pracujący w TVP Kultura od 15 lat, to jeden z filarów tego kanału" - napisano w opublikowanym przez Onet liście podpisanym m.in. przez Krystynę Jandę, Maję Ostaszewską, Jana Englerta i Jana Peszka.

Sygnatariusze listu zwracają uwagę, że Majcherek pracował w TVP Kultura od samego początku. "A my od samego początku wiedzieliśmy, że mamy do czynienia z człowiekiem ogromnej klasy, wiedzy, kompetencji, rzetelności i przyzwoitości" - napisali. "Prosimy o wzięcie pod uwagę naszego głosu i ponowne, rozważne rozpatrzenie tej krzywdzącej decyzji" - kończą list do prezesa Kurskiego.

Wojciech Majcherek w sobotę poinformował na Facebooku, że został zwolniony dyscyplinarnie z TVP Kultura. Nie podał treści zarzutów, ale uznaje je "za całkowicie absurdalne i kuriozalne".

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 21.01.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.