Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 20, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Z TVP Kultura dyscyplinarnie zwolniono Wojciecha Majcherka

Wojciech Majcherek z TVP Kultura był związany od 2005 roku (screen YouTube/Polskie Radio)

W sobotę 18 stycznia na Facebooku Wojciech Majcherek, redaktor TVP Kultura, poinformował, że został zwolniony dyscyplinarnie.

"Odebrałem pismo Biura Zarządzania Kapitałem Ludzkim TVP S.A. Pismo dotyczy rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia, a przyczyną tej decyzji jest ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych. Mówiąc nieurzędowym językiem: to jest tzw. dyscyplinarka" - napisał Majcherek. Nie podał treści zarzutów, ale uznaje je "za całkowicie absurdalne i kuriozalne, a nawet uwłaczające mojej godności redaktora TVP Kultura, jednego z ostatnich, którzy pracowali od początku istnienia kanału".

Wojciech Majcherek zamierza odwołać się do sądu pracy.

Z TVP Kultura był związany od uruchomienia kanału w 2005 roku. Początkowo  jako redaktor prowadzącym dział teatralny, w 2011 roku objął funkcję kierownika redakcji teatru i literatury, a w 2013 roku - został kierownikiem redakcji Teatru Telewizji.
"Misja ta w przykry sposób się właśnie zakończyła. Ale dziękując raz jeszcze wszystkim osobom, z którymi mogłem pracować, nie mówię: żegnajcie. Mam nadzieję, że jeszcze się zobaczymy w lepszych czasach" - napisał Majcherek na Facebooku.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(AMS, 20.01.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.