Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 20, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Przewodniczący Nowoczesnej składa zawiadomienie do prokuratury na TVP

Adam Szłapka zawiadamia prokuraturę ws. TVP (fot. screen Youtube/Polskie Radio)

"Nie ulega wątpliwości, że w kampanii wyborczej do Sejmu i Senatu 2019 r. TVP działała jednoznacznie i konsekwentnie na rzecz jednej partii, tj. Prawa i Sprawiedliwości" - napisał w zawiadomieniu do prokuratury Adam Szłapka, przewodniczący Nowoczesnej.

Zawiadomienie Adama Szłapki dotyczy podejrzenia popełnienia przestępstwa polegającego na nielegalnym finansowaniu przez TVP partii Prawo i Sprawiedliwość oraz nielegalnym finansowaniu kampanii wyborczej komitetu wyborczego utworzonego przez tę partię w wyborach parlamentarnych w 2019 roku poprzez nieodpłatne świadczenie usług reklamowych.

Szłapka w dokumencie skierowanym do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście powołał się na raport Misji Obserwacyjnej wyborów parlamentarnych w Biurze Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka w Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, w którym wskazano na stronniczość mediów publicznych. Cytuje także opinię Towarzystwa Dziennikarskiego, które uznało "Wiadomości" TVP 1 za najbardziej stronniczy serwis informacyjny.

Do zarzutów polityka Nowoczesnej odniósł się Jarosław Olechowski, szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. „Inwektywy, fałszywe oskarżenia, szczucie. Trwa polityczna kampania pogardy, której celem jest zniszczenie wolnych mediów w Polsce. Nie damy się zastraszyć!” – napisał na Twitterze.

Galeria: Telewizyjne hity 2019 roku

(AMS, 20.01.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.