Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 16, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Katarzyna Szpor tymczasowo naczelną Wirtualnej Polski za Tomasza Machałę

Tomasz Machała poprosił o urlop, tymczasowo zastąpi go Katarzyna Szpor (fot. materiały prasowe)

Katarzyna Szpor będzie tymczasowo pełnić obowiązki redaktora naczelnego Wirtualnej Polski. Zarząd i rada nadzorcza spółki Wirtualna Polska Media SA powołała też zespół do zbadania „tez pojawiających się w mediach” dotyczących postępowania Tomasza Machały.

W czwartek WP wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że redaktor naczelny Tomasz Machała poprosił o urlop, aby „zapewnić pełną niezależność zespołu”. Machała zaprzeczył jednocześnie, by dziennikarze WP konsultowali swoje artykuły z osobami „wskazanymi w publikacjach medialnych”.

⇒ Przeczytaj też: "Szefowie mediów komentują powiązania WP z Ministerstwem Sprawiedliwości"

W środę serwis OKO.press napisał, że Wirtualna Polska cenzurowała artykuły krytyczne wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry i jego środowiska oraz publikowała materiały pozytywnie oceniające ich działalność. Te ostatnie podpisane były nazwiskami nieistniejących autorów. WP wydała oświadczenie, że artykuł składa się z "kłamstw, półprawd i pomówień".

Katarzyna Szpor zaczynała jako redaktor w portalu Gazeta.pl. Potem pełniła tam funkcje koordynatora projektów, szefa social media i społeczności. W latach 2013-2015 była zastępcą dyrektora zarządzającego portalu NaTemat.pl. W listopadzie 2017 roku rozpoczęła pracę w WP jako dyrektor ds. strategii wydawniczej.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, 16.01.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.