Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 16, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Oferty na budowę dwóch siedzib dla oddziałów TVP sięgają 60 mln zł

Siedziby TVP 3 Kielce i TVP 3 Gorzów będą identyczne (fot. materiały prasowe)

Telewizja Polska otrzymała siedem ofert na budowę siedzib dla dwóch oddziałów spółki - w Kielcach i Gorzowie Wielkopolskim. Wszystkie przekroczyły kwotę, jaką zamierzała przeznaczyć na ten cel spółka.

Oferty złożyły: Usługi Instalacyjno-Budowlane "Kompens" (na 38,1 mln zł), Przedsiębiorstwo Budowlane Anbud (30,4 mln zł), konsorcjum PBO Śląsk i Wodpol (35,2 mln zł), Mgbuilding (33,6 mln zł), Firma Budowlana Anna-Bud (31 mln zł), Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego "Kartel" (59,1 mln zł) i Komplexbud (35,4 mln zł).

TVP podała, że na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć 20,6 mln zł. Zgodnie z ustawą prawo zamówień publicznych kwota, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, nie musi być tożsama z kwotą, którą zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Według planów nowe siedziby TVP 3 Kielce i TVP Gorzów będą miały po ok. 1,6 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej i liczyły po trzy kondygnacje. W każdym będą dwa studia - jedno o powierzchni 75 mkw., drugie - 131 mkw. Dachy budynków mają być przystosowane do urządzenia studia plenerowego.

TVP 3 Kielce od 2003 roku wynajmuje pomieszczenia od Kieleckiego Centrum Kultury. Z kolei TVP 3 Gorzów mieści się na trzecim piętrze wieżowca na gorzowskim Górczynie.

Galeria: Telewizyjne hity 2019 roku

(KOZ, 16.01.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.