Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 15, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Miłosz Kłeczek poprowadzi program "Kasta" w TVP Info

W 2018 roku Miłosz Kłeczek wdał się w sprzeczkę z Rafałem Trzaskowskim (screen YouTube.com/Telewizja wPolsce.pl)

Miłosz Kłeczek będzie głównym prowadzącym program o wyrokach sądowych "Kasta" w TVP Info. Telewizja Polska w zapowiedzi programu wykorzystała wypowiedzi I prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf oraz Beaty Morawiec, prezes stowarzyszenia sędziów „Themis”. 

"Kasta" zadebiutuje w TVP Info w najbliższy poniedziałek. Od poniedziałku do czwartku program oglądać będzie można o 21.30. Rozbudowaną formułę będzie mieć w piątki o 21.

Telewizja Polska zapowiada premierę programu wypowiedziami Małgorzaty Gersdorf oraz Beaty Morawiec. I prezes Sądu Najwyższego w rozmowie z dziennikarzami powiedziała, że TVP przygotowuje "cykl reportaży czy audycji dotyczących sędziów i ich »kastowości«". Prezes stowarzyszenia sędziów „Themis” Beata Morawiec mówiła o "Kaście" w trakcie debaty zespołu ds. obrony praworządności w Senacie. Obie wypowiedzi zostały użyte w zapowiedzi programu, a na profilu "Wiadomości" TVP na Twitterze napisano o nim: "I choć jeszcze nie pojawił się na antenie, to już budzi wiele emocji. Głównie wśród tych, którzy nie chcą reformy sądownictwa".

Miłosz Kłeczek w TVP pracuje od lipca 2016 roku. Było o nim głośno, gdy w sierpniu 2018 roku wdał się w sprzeczkę z Rafałem Trzaskowskim, wówczas kandydatem na prezydenta Warszawy. Z kolei w grudniu 2017 roku poprosił senatora Jana Marię Jackowskiego, by skomentował decyzję Komisji Europejskiej ws. uruchomienia artykułu siódmego traktatu UE wobec Polski. Tak długo zadawał sugestywne pytania, że Jackowski nie zdążył odpowiedzieć ani jednym słowem.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 15.01.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.