Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 14, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tok FM ma 20 tys. płatnych subskrypcji

Jak informuje Agora, dane dot. liczby wykupionych dostępów obejmują wyłącznie aktywne, opłacone subskrypcje (fot. materiały prasowe)

Radio Tok FM (Agora) osiągnęło próg 20 tysięcy subskrybentów usługi płatnego dostępu do swoich treści. Od marca 2019 roku liczba ta wzrosła o 20 procent.

"Do 2022 r., zgodnie ze strategią Grupy Agora, Radio Tok FM ma zbudować bazę nie mniej niż 30 tys. użytkowników oferty premium" - zapewnia cytowany w komunikacie Jarosław Śliżewski, dyrektor obszarów cyfrowych w Grupie Radiowej Agory. Śliżewski zapowiedział też ułatwienie dostępu do aplikacji Tok FM w samochodzie dzięki Apple CarPlay, które ma zostać uruchomione w styczniu. 

Jak informuje Agora, dane dot. liczby wykupionych dostępów obejmują wyłącznie aktywne, opłacone subskrypcje, a nie obejmują subskrybentów, którzy korzystają z okresu próbnego lub z bezpłatnego dostępu do treści. 85 proc. korzysta z możliwości słuchania audycji internetowych w aplikacji Tok FM na urządzenia mobilne.

Press

Do 20 stycznia obowiązują ceny promocyjne pakietów Tok FM (screen Audycje.tokfm.pl/premium)

W ofercie premium radio Tok FM ma zarówno bieżące audycje z anteny Radia Tok FM, podcasty dostępne wyłącznie w internecie, jak i cykle archiwalne. 

- Tok FM jest jedyną w miarę popularną stacją radiową, która dysponuje treściami innymi niż muzyka - wyjaśnia rzadką specyfikę modelu płatnych subskrypcji przedsiębiorca internetowy Rafał Agnieszczak. - Nie jestem przekonany, że jest to skuteczny model biznesowy, to się dopiero wyjaśni, bo bardziej przyszłościowy może się okazać np. model sprzedawania reklam targetowanych pod określonych użytkowników - dodaje Agnieszczak.

Z badań Radio Track realizowanych przez Kantar wynika, że w fali wrzesień-listopad 2019 roku radio Tok FM miało 2,4 proc. słuchalności.

Dostęp do płatnych treści Tok FM można uzyskać w ramach trzech pakietów, z których najtańszy kosztuje 10 zł za miesiąc (dostęp tylko przez WWW), a najdroższy (z dostępem przez aplikację na 4 urządzeniach mobilnych) 19 zł. Do 20 stycznia obowiązują jednak ceny promocyjne (najtańszy pakiet można kupić za 6 zł).

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MNI, 14.01.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.