Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 09, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

CDA przejmuje prawa do trzech animowanych seriali Walaszka

Wszystkie przejęte przez CDA SA produkcje będą nadal ogólnodostępne na Cda.pl i w serwisie YouTube (fot. materiały prasowe)

Spółki CDA SA i 4Fun Media SA zawarły umowę, na mocy której CDA przejęła autorskie prawa majątkowe do seriali animowanych Bartosza Walaszka „Kapitan Bomba”, „Laserowy gniew dzidy” i „Kaliber 200 Volt”.

Firmy porozumiały się też co do przejęcia przez CDA sklepu z gadżetami związanymi z "Kapitanem Bombą" oraz liczącego blisko 190 tys. osób profilu tego serialu na Facebooku.

Wszystkie przejęte przez CDA SA produkcje będą nadal ogólnodostępne na Cda.pl i w serwisie YouTube. Subskrybenci płatnego kanału CDA Premium będą mieli dostęp do wersji bez cenzury oraz w lepszej jakości.

CDA we współpracy z Walaszkiem produkuje także serial "Porucznik Kabura", który jest jak dotąd jedyną własną produkcja tego serwisu streamingowego. Pierwszy odcinek drugiego sezonu będzie miał premierę 31 stycznia. 

"Społeczność skupiona wokół tych produkcji jest bardzo silna i liczna, a my chcemy ją jeszcze rozwijać. Chcemy w projekt tchnąć nowe życie i przejęcie praw od 4Fun Media to pierwszy krok w tym kierunku" - komentuje w komunikacie Wolfgang Laskowski, rzecznik prasowy CDA i pełnomocnik zarządu ds. rozwoju usług.

Niedawno Netflix dzięki kupieniu polskiej biblioteki serwisu Showmax uzyskał prawa do innego serialu Bartosza Walaszka pt. "Egzorcysta".

Jak wynika z danych Gemius/PBI, w listopadzie 2019 roku dział Premium Cda.pl odwiedziło 3,12 mln użytkowników.

Galeria: Polskie seriale 2019 roku

(MNI, 09.01.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.