Dział: INTERNET

Dodano: Grudzień 23, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Netflix przejął polskie produkcje Showmaksa. W ofercie m.in. "Rojst"

W ofercie Netfliksa jest już serial Showmaksa "Rojst" (fot. materiały prasowe)

Netflix kupił polską bibliotekę Showmaksa - ustalił ”Presserwis”. W jego ofercie pojawiły się już pierwsze produkcje konkurencyjnej do niedawna platformy.

Showmax, który z końcem stycznia 2019 roku przestał być dostępny w Polsce, szukał kupca całej polskiej biblioteki. Do kupienia był katalog kilkunastu tytułów, w tym seriale: "Rojst" z Andrzejem Sewerynem i Dawidem Ogrodnikiem, "Kobiety mafii" Patryka Vegi i animowany "Egzorcysta" Bartosza Walaszka, a także polska wersja amerykańskiego show "Saturday Night Live". W pakiecie było również kilka projektów w fazie dewelopmentu.

Polską biblioteką Showmaksa zainteresowane były m.in. TVN, Kino Polska TV i Netflix, który ostatecznie kupił katalog. Stefan Nabiałczyk, head of partner marketing na Europę Środkowo-Wschodnią w Netfliksie, nie chciał w piątek komentować naszych informacji, odsyłając do działu PR. Z agencji obsługującej w Polsce Netfliksa nie uzyskaliśmy odpowiedzi w tej sprawie.

W bibliotece Netfliksa w sobotę pojawiły się już seriale "Rojst" i "Egzorcysta". 

W listopadzie stronę Netflix.com odwiedziło w Polsce 3,73 mln osób (badanie PBI/Gemius).

Galeria: Kulisy sukcesu "Tylko nie mów nikomu"

FILM „KLER”

(KOZ, 23.12.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.