Temat: pożegnanie

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 07, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Krzysztof Leski nie żyje, został zamordowany

Krzysztof Leski miał 60 lat (fot. JanSlupski/Wikipedia)

Krzysztof Leski, wieloletni dziennikarz m.in. TVP, nie żyje. Został zabity, a domniemany sprawca jest już w rękach policji.

Łukasz Łapczyński, rzecznik prokuratury okręgowej w Warszawie, informuje, że w Krakowie zatrzymano 34-letniego Łukasza B., który miał przyznać się do zabójstwa Krzysztofa Leskiego w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia. Obaj mężczyźni znali się od kilku miesięcy. 34-latek mieszkał w mieszkaniu należącym do dziennikarza.

- Po zebraniu niezbędnego materiału dowodowego, dziś prokurator przedstawił 34-letniemu Łukaszowi B. zarzut zabójstwa pokrzywdzonego poprzez zadanie rany ciętej szyi - informuje Łukasz Łapczyński.

Krzysztof Leski miał 60 lat. W czasach PRL był m.in. redaktorem naczelnym Biuletynu Informacyjnego Niezależnego Zrzeszenia Studentów na Politechnice Warszawskiej. Po 1989 roku pracował m.in. w "Gazecie Wyborczej", TVP i Polskim Radiu.

Jako pierwszy informację podał serwis Tvn24.pl.

(07.01.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.