Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 23, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jacek Stawiski gospodarzem „Horyzontu” za Macieja Wierzyńskiego

Jacek Stawiski (z prawej) zastąpi Macieja Wierzyńskiego (z lewej) w roli gospodarza "Horyzontu" (fot. Agnieszka K. Jurek/TVN)

Maciej Wierzyński po 14 latach zrezygnował z prowadzenia programu „Horyzont” w TVN 24. Zapewnia jednak, że nie odchodzi ze stacji. Zastąpi go Jacek Stawiski, redaktor naczelny TVN 24 BiS.

O swojej decyzji Wierzyński poinformował w sobotę na zakończenie wydania „Horyzontu”. - Od bardzo dawna nosiłem się z takim zamiarem, ale koledzy i żona zachęcali mnie, abym tego nie robił. Teraz jednak się na to zdecydowałem, bo mam już 82 lata i praca przy programie to dla mnie za duży wysiłek - wyjaśnia dziennikarz „Presserwisowi”.

Wierzyński zapewnia jednak, że nie odchodzi z TVN 24 i do pracy wróci w połowie stycznia. Nie ma jednak sprecyzowanych planów zawodowych. Zamierza napisać książkę i zadbać o zdrowie. „Horyzont”, który poświęcony jest sprawom międzynarodowym, prowadził od 2006 roku. Nowym gospodarzem programu będzie Jacek Stawiski - od lipca redaktor naczelny kanału TVN 24 BiS.

Maciej Wierzyński pracuje jako dziennikarz od blisko 60 lat. Był związany m.in. z „Przeglądem Kulturalnym”, „Polityką”, „Kulturą” i Telewizją Polską. W połowie lat 80. wyjechał do USA. Pracował dla Radia Wolna Europa, przez 8 lat był szefem Polskiej Sekcji Głosu Ameryki w Waszyngtonie, a w latach 2000-2004 kierował redakcją nowojorskiego „Nowego Dziennika”. Z TVN jest związany od 2005 roku.

Galeria: Gala Grand Press 2019

(PAZ, 23.12.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.