Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 23, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmiany w zarządach Polskiego Radia i Radia Poznań

Agnieszka Kamińska w styczniu 2019 roku została dyrektorem Programu I Polskiego Radia (fot. materiały prasowe)

Rada Mediów Narodowych podczas poniedziałkowego posiedzenia ma powołać Agnieszkę Kamińską do zarządu Polskiego Radia i wybrać nowego prezesa Radia Poznań.

Obecnie zarząd Polskiego Radia jest jednoosobowy i tworzy go prezes Andrzej Rogoyski. Oficjalnie to prezes zwrócił się do RMN o poszerzenie składu o Agnieszkę Kamińską, ale jeszcze niedawno w radiu była ona wskazywana jako następczyni Rogoyskiego. Kamińska od stycznia 2019 roku jest dyrektorem Programu I Polskiego Radia. Od marca 2018 roku była wicedyrektorem Polskiego Radia 24. Wśród osób, które miałyby zastąpić ją w Jedynce, wymienia się Małgorzatę Raczyńską-Weinsberg, doradcę zarządu TVP i byłą dyrektor TVP 1, oraz Joannę Turek, szefową Polskiego Radia 24.

RMN w poniedziałek ma zająć się również wyborem nowego prezesa Radia Poznań. Kierujący stacją Piotr Bernatowicz złożył rezygnację z funkcji z końcem grudnia. Od stycznia 2020 roku będzie dyrektorem Centrum Sztuki Współczesnej Zamku Ujazdowskiego w Warszawie. Prezesem Radia Poznań został w październiku 2018 roku.

Poniedziałkowe posiedzenie RMN będzie pierwszym po październikowych wyborach parlamentarnych.

Galeria: Kulisy sukcesu "Tylko nie mów nikomu"

FILM „KLER”

(KOZ, 23.12.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.