Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 13, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Woś nagrodzony w konkursie NBP. Ortograficzna wpadka z dyplomem

Rafałowi Wosiowi (z lewej) nagrodę wręczył prezes NBP Adam Glapiński (fot. Nbp.pl)

W 17. edycji konkursu im. Władysława Grabskiego organizowanego przez Narodowy Bank Polski główną nagrodę, dziennikarza ekonomicznego roku, zdobył Rafał Woś z redakcji "Tygodnika Powszechnego".

Rafał Woś został nagrodzony "za całokształt pracy dziennikarskiej, umiejętność prezentowania w interesujący sposób skomplikowanych zagadnień ekonomicznych oraz doskonały warsztat". Jak widać na zdjęciu opublikowanym na Facebooku przez Wosia, na dyplomie podpisano jego redakcję: "Tygodnik Powrzechny".

W piątek po południu Rafał Woś napisał na Twitterze, że organizatorzy konkursu naprawili błąd i dostarczono mu dyplom w poprawionej wersji.

Oprócz dziennikarza roku kapituła przyznała nagrody dziennikarzom w siedmiu kategoriach: Krzysztofowi Kolanemu z portalu Bankier.pl (Polityka pieniężna i stabilność finansowa) za artykuł „Po co banki centralne kupują złoto?”; Jakubowi Styczyńskiemu i Patrykowi Słowikowi z „Dziennika Gazety Prawnej” (Felieton lub analiza) za artykuł „Jak przejąć spółkę, czyli co różni firmę od kiełbasy”; redakcji programu „Państwo w państwie” telewizji Polsat News (Finanse osobiste i edukacja ekonomiczna) za materiał „Kolekcjonerski przekręt”; Krystianowi Kaźmierczykowi z Telewizji Republika (100 lat złotego) za materiał „Złoty kontra euro – Biznes Polska”; Robertowi Kiewliczowi z portalu Trojmiasto.pl (Problematyka regionalna) za cykl artykułów pt. „Rzemiosło”; Łukaszowi Kaźmierczakowi z Radia Poznań (Finanse osobiste i edukacja ekonomiczna) za audycję z cyklu „Ekonomizer” i Jackowi Musiałowi z redakcji Śląski Kurier Wnet (Problematyka regionalna) za artykuł „Czy polscy studenci wesprą niemiecką gospodarkę?”.

W kapitule konkursu zasiadali: profesor nauk ekonomicznych i były rektor SGH Adam Budnikowski (przewodniczący), ekonomistka Marta Kightley, prawnik i członek Rady Polityki Pieniężnej Rafał Sura, prezes PAP Wojciech Surmacz, prezes SDP Krzysztof Skowroński, publicysta "Sieci" Michał Karnowski, redaktor naczelny "Gazety Bankowej" Maciej Wośko, a także szefowa "Wiadomości" TVP 1 Danuta Holecka.

Galeria: Gala Grand Press 2019

(MNI, 13.12.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.