Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Grudzień 11, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Transmisja z Bundesligi w formacie pionowym

Nie wiadomo, czy transmisje w formacie pionowym będą realizowane, ale wiadomo, że są technicznie możliwe (fot. Pixabay.com)

Deutsche Fußball Liga, organizacja zarządzająca piłkarską Bundesligą, wyprodukowała testową transmisję z meczu w formacie 9:16, przystosowanym do smartfonów i mediów społecznościowych.

Pierwszym meczem nadanym w formacie 9:16, czyli pionowym, było spotkanie VfL Wolfsburg z Werderem Brema. Do realizacji użyto pięciu dodatkowych kamer 4K Ultra HD, które zostały przekręcone o 90 stopni na specjalnych statywach, aby zmienić proporcje obrazu. Jak wyjaśnia Hdtvpolska.com, stamtąd obraz docierał do pomieszczeń realizatorskich, w których także monitory obrócono o 90 stopni, aby wyświetlać pionowy obraz. Równocześnie realizowano transmisję w formacie 16:9, czyli poziomym.

Andreas Hayden, szef działu cyfrowych innowacji w DFL, był bardzo zadowolony z testów. Jego zdaniem nie ma gwarancji, że w przyszłości transmisje będą prowadzone w takim formacie, ale wiadomo już, że są technicznie możliwe.

Galeria: Złote Globy 2020 - nominacje

(MAC, 11.12.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.