Dział: INTERNET

Dodano: Grudzień 05, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wydawca Pikio.pl uruchomił serwis o turystyce

Serwis Turysci.pl jest podzielony na trzy sekcje: Polska, Europa i Świat (screen: Turysci.pl)

Spółka Iberion, wydawca serwisu Pikio.pl, uruchomiła nowy serwis poświęcony turystyce - Turysci.pl. Redaktorem naczelnym jest Patryk Korzec.

"Dzięki Turystom czytelnicy pod jednym adresem znajdą przydatne wskazówki, poradniki, jak i teksty inspirujące do kolejnych wyjazdów" - tłumaczy cytowany w komunikacie Patryk Korzec. Serwis jest podzielony na trzy sekcje: Polska, Europa i Świat.

Iberion zapowiadał w październiku, że w tym roku uruchomi jeszcze trzy nowe serwisy. Jednak, jak mówi "Presserwisowi" Maksymilian Tomanek, członek zarządu i dyrektor ds. rozwoju Iberiona, informacyjny Wawainfo.pl i technologiczno-popularnonaukowy Techgame.pl mają ruszyć później, bo z początkiem nowego roku.

Iberion rozszerza jednocześnie profil swojego serwisu Zestadionu.pl. - Początkowo miał być poświęcony samej piłce nożnej, teraz tematyka zostaje rozszerzona o inne dyscypliny - wyjaśnia Tomanek. 

Spółka Iberion jeszcze w czerwcu nazywała się HGA Media. Rebranding nastąpił kilka miesięcy po tym, jak "Superwizjer" TVN w marcu ujawnił, że firma prowadziła serwis Raportdnia.pl (wcześniej noszący nazwę Newsweb.pl), zajmujący się publikacją m.in. zmyślonych lub zmanipulowanych tekstów. Serwis został zamknięty przed emisją reportażu. Firma HGA Media w kwietniu uruchomiła serwis fact-checkingowy Antyfake.pl.

Iberion jest także wydawcą serwisów Lelum.pl, Biznesinfo.pl, Pacjenci.pl, a także telewizji internetowej WTV.

(MNI, 05.12.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.