Dział: INTERNET

Dodano: Grudzień 05, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bracia Sekielscy na liście Bloomberga z największymi dokonaniami roku

Warto było zaryzykować i wbrew logice zrealizować ten szalony pomysł - komentuje Marek Sekielski (fot. materiały prasowe Eurozetu)

Marek i Tomasz Sekielscy, autorzy filmu dokumentalnego "Tylko nie mów nikomu" o pedofilii w polskim Kościele, znaleźli się na liście Bloomberg 50 z najważniejszymi osobami mijającego roku.

- Warto było zaryzykować i wbrew logice zrealizować ten szalony pomysł. Amerykanie dostrzegli, że to był bardzo wyjątkowy projekt w każdym aspekcie. Nie stały za nami żadne media, zbiórkę pieniędzy przeprowadziliśmy na platformie crowdfundingowej Patronite, a film opublikowaliśmy bezpłatnie na YouTube. Tego jeszcze w polskiej filmografii nie było. Myślę, że to zwróciło uwagę Bloomberga - komentuje Marek Sekielski. Zwraca uwagę, że do tej pory nikt z Polski nie znalazł się w zestawieniu Bloomberg 50.

Listę Bloomberg 50 po raz trzeci stworzyli reporterzy i redaktorzy Bloomberga z całego świata. Wybrali ludzi biznesu, rozrywki, finansów, polityki oraz nauki i technologii, których osiągnięcia w 2019 roku zasługują na uznanie.

Oprócz Marka i Tomasza Sekielskich w zestawieniu za 2019 rok znaleźli się również m.in. ekonomistka Stephanie Kelton, premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern, prezes ViacomCBS Shari Redstone i aktywistka Greta Thunberg.

Dwugodzinny dokument "Tylko nie mów nikomu", udostępniony 11 maja w serwisie YouTube, dotychczas wyświetlono 23 mln razy. 21 listopada Marek i Tomasz Sekielscy otrzymali Nagrodę Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego.

(KOZ, SK, 05.12.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.