Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 04, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Latkowski zrealizował dla TVP film o pedofilii. "Będzie dym" - zapowiada Kurski

Sylwester Latkowski w latach 2013-2015 był redaktorem naczelnym tygodnika "Wprost" (screen: YouTube/CANAL Plus Polska)

Sylwester Latkowski zrealizował dla Telewizji Polskiej film dokumentalny o pedofilii "Nic się nie stało".

Prezes Jacek Kurski w rozmowie z tygodnikiem "Sieci" powiedział, że TVP zamówiła film dokumentalny dotyczący pedofilii, ale nie wymienił autora. "Gdy próbuje się zredukować problem pedofilii do księży, przypominamy film »Pedofile« Latkowskiego. I zamawiamy nowy pt. »Nic się nie stało«. Niedługo go pokażemy, wstrząsający. Będzie dym" - mówił Kurski. Na razie nie jest znana data premiery "Nic się nie stało".

Sylwester Latkowski zdradził nam, że w filmie poruszył problem pedofilii wśród elit. - W 2005 roku zrealizowałem film "Pedofile", od tamtego czasu przyglądałem się bliżej kilku sprawom. Nic się nie zmienia. Bogaci i wpływowi omijają prawo i czują się bezkarni - wskazuje Latkowski. Zapytany, czy nie obawia się, że jego film zostanie wykorzystany propagandowo przez TVP, odpiera: - Pedofilia jest problemem apolitycznym.

TVP nie pokazała głośnego filmu "Tylko nie mów nikomu" Tomasza i Marka Sekielskich o zjawisku pedofilii w Kościele. Film pojawił się 11 maja na kanale YouTube Sekielskich, potem wyemitował go m.in. TVN.

Sylwester Latkowski jest dziennikarzem i autorem filmów dokumentalnych. W latach 2013-2015 był redaktorem naczelnym tygodnika "Wprost".

(JSX, 04.12.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.