Dział: INTERNET

Dodano: Grudzień 03, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Apple bez podania przyczyny wstrzymuje premierę i promocję filmu „Bankier”

Miesiąc po premierze kinowej film miał trafić do oferty nowej platformy streamingowej Apple TV+ (screen: Youtube.com/Movieclips Trailers)

"Bankier", film wyprodukowany dla serwisu streamingowego Apple TV+, został wycofany z dystrybucji bez podania przyczyny i na razie nie będzie mieć premiery. Powodem są obawy firmy Apple o kwestie związane z molestowaniem seksualnym.

Film miał zostać po raz pierwszy pokazany na AFI Fest. Jednak tuż przed premierą odwołano pokaz. Nie wiadomo, czy film w kinach pojawi się tak jak zapowiadano 6 grudnia i czy zawita także do Apple TV+. Jak wynika z oświadczenia Apple, w ostatnim tygodniu pojawiły się obawy.

Po tym jak "Bankier" (org. „The Banker”) został wycofany z festiwalu, w amerykańskich mediach pojawiły się informacje, że powodem tej decyzji są oskarżenia o wykorzystywanie seksualne. Bernard Garrett Junior, syn jednej z głównych postaci, na których wzorowany jest film, miał się dopuścić molestowania przyrodnich sióstr – Cynthii i Sheili. Garret Jr. figurował nie tylko jako koproducent filmu, ale miał być też ważną częścią jego trasy promocyjnej. Do molestowania miało dojść w latach 70. ub. wieku. Garret Jr. wszystkiemu zaprzecza i twierdzi, że oskarżenia pojawiły się po tym, gdy jedna z sióstr zażądała od ich ojca przeniesienia praw do filmu na nią i siostrę. Gdy to się nie udało, postanowiła wystąpić z oskarżeniem. Według Garreta Jr. siostrom chodzi tylko o pieniądze, a oskarżenia nie mają żadnych podstaw.

⇒ Zobacz też: Premiery seriali w grudniu

W związku z oskarżeniami prawdopodobnie nie dojdzie do akcji promocyjnej filmu. Miesiąc po premierze kinowej film miał trafić do oferty nowej platformy streamingowej Apple TV+.

„Bankier” opowiada historię dwóch czarnoskórych biznesmenów – Bernarda Garreta i Joe Morrisa (w tych rolach Anthony Mackie i Samuel L. Jackson), którzy w latach 50. ub. wieku próbowali ominąć ograniczenia rasowe i zatrudnili białego robotnika, Matta Steinera (Nicholas Hoult). Wyszkolili go tak, by udawał szefa ich imperium biznesowego, podczas gdy sami wcielali się w woźnego i szofera.

Apple chce przeznaczyć 6 mld dolarów na kontent swojego serwisu streamingowego.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MAC, 03.12.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.