Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 02, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP chce produkować dwa filmy kinowe rocznie. Na początek "Zenek"

- Będziemy robić filmy kinowe - zapowiada Jacek Kurski (fot. Simona Supino/"Press")

Telewizja Polska filmem "Zenek" o Zenonie Martyniuku, liderze zespołu disco polo Akcent, wchodzi na rynek produkcji kinowej.

- Nie było do tej pory Telewizji Polskiej jako producenta pełnometrażowego kina. Będziemy robić filmy kinowe - zapowiedział podczas prezentacji zimowej ramówki prezes TVP Jacek Kurski. Dziennikarzom wyjaśniał później, że początkowo TVP chce samodzielnie produkować dwa pełnometrażowe filmy rocznie. Dotychczas spółka była jedynie koproducentem fabuł.

Premiera kinowa filmu "Zenek" planowana jest na 14 lutego. W rolę Zenona Martyniuka wcielą się Krzysztof Czeczot i Jakub Zając. Jak tłumaczy Kurski, będzie to film o fenomenie Martyniuka i disco polo. Wcześniej, bo w grudniu, TVP pokaże benefis Zenona Martyniuka.

(KOZ, 02.12.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.