Dział: RADIO

Dodano: Listopad 27, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

UOKiK skierował do drugiego etapu postępowanie ws. przejęcia Eurozetu

Urząd zaznacza, że rozpoczęcie drugiego etapu postępowania nie przesądza o rodzaju decyzji, jaka zostanie wydana (fot. materiały prasowe)

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skierował do drugiego etapu postępowanie w sprawie przejęcia kontroli nad Eurozetem przez Agorę.

UOKiK poinformował, że "działalność uczestników koncentracji pokrywa się na kilku rynkach, m.in. rozpowszechniania programów radiowych i reklamy internetowej, dlatego konieczna jest ich analiza".

"Musimy m.in. ustalić udziały Agory i Eurozet na poszczególnych rynkach, porównać je z siłą ich konkurentów i sprawdzić, czy rywalizacja przedsiębiorców ma charakter lokalny, czy ogólnopolski" - powiedział prezes UOKiK Marek Niechciał, cytowany w komunikacie.

Urząd zaznacza, że rozpoczęcie drugiego etapu postępowania nie przesądza o rodzaju decyzji, jaka w przyszłości zostanie wydana. Prezes UOKiK może wyrazić zgodę (bezwarunkową lub warunkową) na koncentrację albo zakazać jej przeprowadzenia.

Agora złożyła wniosek do UOKiK ws. przejęcia pozostałych 60 proc. udziałów w Eurozecie 28 października. Podczas konferencji Agory poświęconej wynikom po trzech kwartałach Anna Kryńska-Godlewska, członek zarządu spółki nadzorująca pion nowych przedsięwzięć, powiedziała, że "wniosek do UOKiK będzie wnikliwie analizowany" i że "nie powinno to trwać krócej niż sześć miesięcy".

W lutym za 40 proc. udziałów w Eurozecie Agora zapłaciła ponad 130 mln zł.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 27.11.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.