Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 25, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marco van Basten użył na antenie nazistowskiego pozdrowienia

Marco van Basten to trzykrotny zwycięzca plebiscytu magazynu "France Football" na najlepszego piłkarza Europy (screen: Youtube.com/PSA SQUASHTV)

Marco van Basten, była gwiazda futbolu, a obecnie ekspert telewizji Fox Sports, użył na antenie nazistowskiego pozdrowienia "Sieg heil". Widzowie domagają się odsunięcia go od występów.

Podczas transmisji meczu holenderskiej Eredivisie analizował kolejkę w studiu wspólnie z innym byłym reprezentantem kraju Frankiem de Boerem. W trakcie programu dziennikarz Hans Hraay rozmawiał z trenerem Heraklesa Almelo, Niemcem Frankiem Wormuthem. Gdy skończyli rozmawiać, a obraz jeszcze nie powędrował do studia, padło "Sieg heil".

Van Basten tłumaczył się, że chciał tylko zażartować z dziennikarza, który starał się zakończyć rozmowę poprawnym zdaniem po niemiecku. – Nie chciałem nikogo zaszokować – tłumaczył się ekspert. Wielu kibiców domaga się jednak, by choć przez pewien czas odpoczął od występów w telewizji.

Marco van Basten w 1988 roku zdobył z Holandią mistrzostwo Europy i został królem strzelców turnieju. Trzykrotnie w plebiscycie magazynu "France Football" zdobywał miano najlepszego piłkarza na kontynencie. W latach 2004-2008 był selekcjonerem reprezentacji Holandii.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MAC, 25.11.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.