Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 22, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarze z Gliwic przeciwko krytykowaniu polityków z fałszywych kont

Oświadczenie podpisali dziennikarze m.in. serwisów Nowiny.gliwice.pl, 24gliwice.pl, telewizji TV Imperium i radia CCM (screen: Nowiny.gliwice.pl)

Serwis Nowiny Gliwickie napisał, że redaktor naczelny jednego z lokalnych serwisów internetowych miał z fałszywego konta na Facebooku krytykować kandydatów na prezydenta Gliwic. Tamtejsi dziennikarze wydali oświadczenie, w którym odcinają się "od działalności pseudodziennikarskiej osób, które, nie mając ku temu podstaw, dyskredytują i oczerniają lokalnych polityków".

Serwis Nowiny.gliwice.pl (Nowiny Gliwickie) napisał, że według "grupy gliwickich społeczników i dziennikarzy" redaktor naczelny serwisu Dzisiajwgliwicach.pl Marek Morawiak miał z fałszywego konta na Facebooku krytykować wszystkich kandydatów na prezydenta Gliwic z wyjątkiem popieranego przez PO Adama Neumanna. Jak podkreśla serwis Nowiny.gliwice.pl, Morawiak otrzymuje z urzędu miasta środki na publikację materiałów informacyjnych i promocyjnych (w ciągu siedmiu lat miał dostać 412 tys. zł).

Spytany przez Nowiny.gliwice.pl Morawiak powiedział, że nigdy nie prowadził konta, które miałoby na celu robienie czarnego PR kandydatom czy reklamowanie jednego z nich, i dodał, że podjął kroki prawne, by chronić swoje dobre imię.

26 gliwickich dziennikarzy w czwartek wydało oświadczenie, w którym odcina się od "działalności pseudodziennikarskiej osób, które, nie mając ku temu podstaw, dyskredytują i oczerniają lokalnych polityków, w tym kandydatów na prezydenta miasta". "Sprzeciwiamy się takim działaniom, uważając je za haniebne, niezgodne z etyką dziennikarską oraz nielicujące z naszym zawodem" - czytamy. Oświadczenie podpisali dziennikarze m.in. serwisów Nowiny.gliwice.pl, 24gliwice.pl, telewizji TV Imperium i radia CCM.

5 stycznia 2020 roku w Gliwicach odbędą się wybory prezydenckie, po tym jak dotychczas rządzący miastem Zygmunt Frankiewicz został wybrany na senatora. Do czasu wyborów władzę sprawuje komisarz Janusz Moszyński.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, 22.11.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.