Dział: RADIO

Dodano: Listopad 21, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radiowa Trójka ma nowego dyrektora i redaktora naczelnego

Tomasz Kowalczewski od początku listopada pełnił obowiązki dyrektora Trójki (fot. materiały prasowe)

Tomasz Kowalczewski jest od czwartku dyrektorem i redaktorem naczelnym Programu III Polskiego Radia - dowiedział się "Presserwis".

Rzeczniczka Polskiego Radia Ewelina Steczkowska potwierdza, że w środę zarząd spółki podjął uchwałę w sprawie powołania Tomasza Kowalczewskiego na to stanowisko. Od 1 listopada Kowalczewski pełnił obowiązki dyrektora po rezygnacji Wiktora Świetlika.

W Trójce nie spodziewają się zmian w związku z powołaniem Tomasza Kowalczewskiego. - Jego wybór oznacza kontynuację. Jako wicedyrektor nadzorował w Trójce informacje. Na radiu się zna, kiedyś był dobrym korespondentem. Od czasu dobrej zmiany utrzymuje się na górze - mówi jeden z dziennikarzy anteny.

Tomasz Kowalczewski zastępcą Wiktora Świetlika był od maja 2017 roku. Wcześniej, od stycznia 2016 do początku kwietnia 2017 roku, był dyrektorem Informacyjnej Agencji Radiowej. W przeszłości m.in. kierował redakcją aktualności radiowej Jedynki i był korespondentem Polskiego Radia na Bałkanach.

Przed Wiktorem Świetlikiem radiową Trójką za tzw. dobrej zmiany kierowali Paulina Stolarek-Marat i Adam Hlebowicz.

Program III w fali sierpień-październik 2019 miał 4,7 proc. udziału w czasie słuchania (badanie Radio Track, realizowane przez Kantar).

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 21.11.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.