Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 21, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Biuro prasowe torysów udawało profil fact-checkingowy na Twitterze

Sprawę konta factcheckUK opisał m.in. brytyjski "The Guardian" (screen Theguardian.com)

Przed debatą telewizyjną premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona z liderem opozycji Jeremym Corbynem biuro prasowe Partii Konserwatywnej zmieniło swoje konto na Twitterze. Użytkownicy mogli je wziąć za profil fact-checkingowy.

Sprawę opisały brytyjskie serwisy: "The Guardian" i "New Statestman". Konto factcheckUK we wtorek zastąpiło zweryfikowane konto biura prasowego sztabu wyborczego torysów "CCHQPress", zamieszczono na nim nowe zdjęcie profilowe i nowy nagłówek, w którym nie było odniesienia do Partii Konserwatywnej.

Organizacja fact-checkingowa Full Fact zaalarmowała w związku z tym "Guardiana" i poinformowała, że nie należy mylić faktów z informacjami udostępnianymi przez factcheckUK.

"15 minut po debacie konto torysów zostało znowu przemianowane na CCHQ, jakby nic się nie zdarzyło" - opisał "New Statestman".

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MC, 21.11.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.