Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 19, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Serial "Żmijowisko" przyciąga do Canal+ więcej widzów niż "Kruk" i "Nielegalni"

Jak dotąd największą widownię miał pierwszy odcinek "Żmijowiska" (fot. materiały prasowe)

Średnio 200 tys. widzów ogląda w Canal+ premierowe odcinki serialu "Żmijowisko".

Serial emitowany jest w niedziele o 21.30, od 3 listopada. Pierwszy odcinek, który został udostępniony również w ramach tzw. otwartego okna, zgromadził w Canal+ średnio 273,5 tys. widzów. To dało stacji w tym czasie 1,9 proc. udziału w rynku w grupie ogólnej i 2,7 proc. w grupie komercyjnej. Drugi odcinek "Żmijowiska" przyciągnął 177,3 tys. widzów (1,2 proc. w grupie ogólnej i 1,27 proc. w komercyjnej), a trzeci - 145,7 tys. (odpowiednio 1,01 proc. i 1,4 proc. udziału).

Galeria: "Żmijowisko" w Canal+

Po uwzględnieniu emisji w Canal+1, czyli Canal+ z godzinnym opóźnieniem, "Żmijowisko" po trzech odcinkach miało średnio 232 tys. widzów.

Serial dostępny jest również w serwisach Canal+ VoD, NC+ Go TV, NC+ Go i Player+, a premierowy odcinek udostępniła również Wirtualna Polska. Canal+ podał, że pierwszy odcinek w ciągu pierwszych siedmiu dni obejrzało we wszystkich kanałach dystrybucji 760 tys. widzów, w tym niemal 40 proc. poza tradycyjną telewizją (Canal+ zsumował widownię telewizyjną i odtworzenia w internecie).

"Żmijowisko" jest ekranizacją thrillera psychologicznego Wojciecha Chmielarza pod tym samym tytułem. Powieść opowiada o grupie trzydziestoletnich znajomych ze studiów, którzy spotykają się po latach w Żmijowisku, małej wsi na Pomorzu. Podczas pobytu na wsi znika Ada, nastoletnia córka jednej z par. Reżyserem "Żmijowiska" jest Łukasz Palkowski. W serialu występują m.in. Paweł Domagała, Agnieszka Żulewska, Piotr Stramowski, Marta Malikowska i Tamara Arciuch.

Dla porównania oba sezony "Belfra" z Maciejem Stuhrem oglądało w Canal+ po 267 tys. widzów, serial "Kruk. Szepty słuchać po zmroku" - 122 tys. widzów, a "Nielegalnych" - 31,8 tys. (dane Nielsen Audience Measurement).

Zobacz też: serialowe premiery listopada

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 19.11.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.