Dział: PRASA

Dodano: Listopad 18, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Piotr Najsztub prawomocnie uniewinniony od zarzutu spowodowania wypadku

Do wypadku doszło w październiku 2017 roku w podwarszawskiej miejscowości Konstancin-Jeziorna (screen: YouTube/ Newsweek Polska)

Sąd Okręgowy w Warszawie uniewinnił w poniedziałek Piotra Najsztuba i utrzymał tym samym w mocy zaskarżony wyrok Sądu Rejonowego w Piasecznie ws. wypadku, który spowodował w październiku 2017 roku. Dziennikarz potrącił wtedy przechodzącą przez pasy 77-letnią kobietę.

Do wypadku doszło w październiku 2017 roku w podwarszawskiej miejscowości Konstancin-Jeziorna. Dziennikarz był trzeźwy, ale jechał bez prawa jazdy, a auto nie miało obowiązkowej polisy OC i ważnego przeglądu, który dopuszczałby pojazd do ruchu. Prokuratura oskarżyła Najsztuba (zgadza się na podawanie nazwiska) o nieumyślne spowodowanie wypadku przez niedostosowanie prędkości do warunków jazdy.

25 lipca 2018 roku sąd zobowiązał Najsztuba do zapłacenia 6 tys. zł grzywny, 10 tys. zł nawiązki dla pokrzywdzonej i opłacenia ponad 5 tys. zł kosztów sądowych. Prokuratura Rejonowa w Piasecznie złożyła sprzeciw od tego wyroku, argumentując go m.in. tym, że Najsztub nie miał ubezpieczenia samochodu, aktualnego badania technicznego, a jego pojazd był niesprawny. Ponadto Najsztub od 30 czerwca 2009 roku miał zatrzymane prawo jazdy.

18 czerwca Sąd Rejonowy w Piasecznie orzekł jednak, że dziennikarz zachował szczególną ostrożność i uniewinnił go. Oddalił także wszystkie ustalenia prokuratury. Od wyroku apelację złożył prokurator i pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego.

W poniedziałek Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok, podtrzymując orzeczenie sądu pierwszej instancji. Wyrok jest prawomocny.

(JSX, PAP, 18.11.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.