Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 15, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Netflix wprowadzi napisy do map w serialu "Iwan Groźny z Treblinki"

W pierwszym odcinku serialu pokazany został fragment mapy przedstawiający dzisiejsze granice Polski z zaznaczonymi na jej terytorium obozami zagłady (screen: Netflix.com)

Platforma streamingowa Netflix zareagowała na oburzenie, jakie wywołało umieszczenie na współczesnej mapie Polski lokalizacji niemieckich obozów zagłady w serialu „Iwan Groźny z Treblinki”. Serwis zapowiedział uzupełnienie map napisami.

“Chcąc zapewnić naszym użytkownikom więcej informacji na ważne tematy przedstawione w tym serialu dokumentalnym i uniknąć nieporozumień, w ciągu najbliższych dni dodamy teksty do niektórych przedstawionych w nim map. Pomoże to wyjaśnić, że obozy zagłady i obozy koncentracyjne zostały zbudowane i były prowadzone przez niemiecki reżim nazistowski, który napadł na Polskę i okupował ją w latach 1939-1945” - czytamy w oświadczeniu opublikowanym na koncie twitterowym polskiego Netfliksa.

Press

Netflix oświadczenie ws. kontrowersyjnych map opublikował na Twitterze (screen: Twitter/Netflix Polska)

W pierwszym odcinku serialu Netfliksa „Iwan Groźny z Treblinki” pokazany został fragment mapy przedstawiający dzisiejsze granice Polski z zaznaczonymi na jej terytorium obozami zagłady, m.in. Auschwitz, Sobiborem, Treblinką i Płaszowem. Przeciwko takiej ich prezentacji protestowały polskie władze. List do szefa Netfliksa wysłał premier Mateusz Morawiecki.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MNI, 15.11.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.