Dział: PRASA

Dodano: Listopad 14, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Paweł Kapusta wygrał konkurs „Uzależnienia XXI wieku”

Pawła Kapustę nagrodzono za wywiad z byłym dziennikarzem sportowym Szymonem Bartnickim, który opowiedział o swoim uzależnieniu od hazardu (fot. materiały prasowe)

Wywiad Pawła Kapusty z byłym dziennikarzem sportowym Szymonem Bartnickim opublikowany w serwisie Sportowefakty.wp.pl zdobył pierwsze miejsce w konkursie Fundacji Inspiratornia - „Uzależnienia XXI wieku”.

Wywiad Pawła Kapusty „Jestem uzależniony od gry w zakładach bukmacherskich. Zanim popełnicie błędy, uczcie się na moich” zdobył pierwszą nagrodę. Drugą nagrodę przyznano Miłoszowi Szymańskiemu z magazynu „Pismo” za reportaż o uzależnieniu od gier komputerowych - „Będę grał w grę”. Trzecie miejsce przypadło Bartoszowi Józefiakowi za reportaż „Ciąg komputerowy” o uzależnieniu od komputera i internetu, który ukazał się w „Dużym Formacie” „Gazety Wyborczej”.

Ponadto jury w składzie: Katarzyna Surmiak-Domańska (Instytut Reportażu), dr hab. Barbara Giza (Uniwersytet SWPS) i dr Bernadeta Lelonek-Kuleta (KUL) przyznało też nagrodę specjalną dla publikacji w lokalnym medium. Otrzymała ją Ewelina Kamińska za audycję „Czy można się uzależnić od ćwiczeń” . Jakub Jamrozek otrzymał wyróżnienie za materiał „Gry, komputer i ja” (Czwórka Polskie Radio).

„Jak pokazują wyniki ostatnich badań Fundacji CBOS, Polacy mają dużą świadomość istnienia nałogów, ale chemicznych: alkoholizmu czy narkomanii. Natomiast wśród uzależnień od czynności wymieniają głównie uzależnienie od hazardu. Cieszy więc, że w tym roku mamy aż dwa reportaże i jedną audycję poświęcone uzależnieniu od nowoczesnych technologii – mam nadzieję, że dzięki wyróżnieniu konkursowemu znajdą one nowych czytelników i słuchaczy” - podkreśla pomysłodawczyni konkursu, Maja Ruszpel z Fundacji Inspiratornia.

Gala rozdania nagród odbędzie się 18 listopada o godz. 11 w kluboksięgarni Wrzenie Świata.

Konkurs organizowany od 2014 roku przez Fundację Inspiratornia dofinansowany jest ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych, będących w dyspozycji Ministra Zdrowia w ramach konkursów przeprowadzanych przez Krajowe Biuro do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii. Patronem medialnym konkursu jest magazyn "Press".

Szczegółowe informacje na stronie Fundacji Inspiratornia.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(CP, 14.11.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.