Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 08, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Twitter wprowadzi możliwość śledzenia tematów

Według "The Verge" przynajmniej na początku Tematy nie będą obejmować polityki (fot. Freestocks.org/Unsplash.com)

Twitter 13 listopada ma udostępnić funkcję Topics (Tematy), dzięki której użytkownicy będą mogli śledzić nie tylko poszczególne konta, ale też kategorie tematyczne - poinformował serwis technologiczny “The Verge”. Dominik Batorski, ekspert ds. sieci społecznościowych, uważa, że to może pomóc w przebijaniu tzw. baniek informacyjnych.

Nowe rozwiązanie jest testowane od kilku miesięcy. Jak informuje “The Verge”, o przynależności wpisu do danej kategorii tematycznej będzie decydował algorytm. To odróżni Tematy od wyszukiwania za pomocą hashtagów. Wpisy tematyczne będą pojawiać się na timeline, razem z tweetami profili śledzonych przez użytkownika. Według serwisu, przynajmniej na początku, Tematy nie będą obejmować polityki.

Zdaniem Dominika Batorskiego, socjologa zajmującego się analizą sieci społecznościowych, jest to kolejne podejście Twittera do selekcji treści i może mieć pozytywny wpływ na odbiór serwisu przez jego dotychczasowych użytkowników. - Zwykle obserwujemy dużo osób i instytucji, więc mamy mnóstwo tweetów i trudno jest wyłuskać wśród nich te, które są faktycznie kluczowe - wskazuje Batorski. Jego zdaniem nowa funkcjonalność jest próbą przebijania tzw. baniek informacyjnych, w których zamykają się użytkownicy serwisów społecznościowych. - To rozwiązanie może też pomagać nowym użytkownikom w korzystaniu z Twittera, bo jeśli ktoś chce zacząć korzystać z Twittera, często nie wie, kogo obserwować. Nowa funkcja może rozwiązać ten problem - uważa Batorski.

Przychody Twittera w trzecim kwartale tego roku wyniosły 824 mln dol. (wzrost o 9 proc. w stosunku do trzeciego kwartału 2018 roku), a wpływy reklamowe 702 mln dol. (wzrost o 8 proc.). Wyniki były niższe, niż oczekiwali analitycy.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MNI, 08.11.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.