Dział: REKLAMA

Dodano: Listopad 05, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W pierwszym półroczu wzrosły wydatki na reklamę internetową

Od stycznia do czerwca najwięcej na reklamę internetową przeznaczyła branża handlowa (fot. Pixabay.com)

W pierwszym półroczu 2019 roku na reklamę internetową przeznaczono 2,4 mld zł, czyli o 13 proc. więcej, niż w tym samym okresie rok wcześniej.

Według badania AdEx zrealizowanego przez Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska wraz z PwC nakłady na reklamę online wzrosły dokładnie o 275 mln zł. Z analizy wynika, że wysoką dynamikę wzrostu zanotowała komunikacja marketingowa na urządzeniach mobilnych (wzrost o 24 proc.) i reklama w mediach społecznościowych (wzrost o 27 proc.). Na tempo rozwojowe rynku znaczący wpływ ma także wideo online i reklama sprzedawana w modelu programmatic.

Press

Szacunki IAB Polska oparte są na danych PwC, IHS i Gemius (fot. materiały prasowe)

Od stycznia do czerwca najwięcej na reklamę internetową przeznaczyła branża handlowa, która miała 17 proc. udziałów w rynku. Dalej w zestawieniu były: telekomunikacja (10 proc.), motoryzacja (9 proc.), finanse (8 proc.), żywność (8 proc.), napoje i alkohole (7 proc.), media, książki, CD i DVD (6 proc.), odzież i dodatki (6 proc.), higiena i pielęgnacja (5 proc.), komputery i AV (5 proc.).
Reklamodawcy najchętniej lokowali budżety w reklamie display (48,7 proc. udziału w rynku), SEM (31,6 proc.), ogłoszeniach (16,9 proc.), e-mailu (1,8 proc.).

Szacunki oparte są na danych PwC, IHS i Gemius. W badaniu uczestniczyli wydawcy internetowi, prasowi, nadawcy telewizyjni, radiowi, agencje reklamowe i agencje mediowe. Za wydatki reklamowe uznano budżety firm przeznaczane na zakup powierzchni reklamowej w internecie.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(IKO, 05.11.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.