Dział: PRASA

Dodano: Listopad 04, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Z "Rzeczpospolitą" rozstaje się zastępca kierownika działu sportowego

Piotr Żelazny w "Rzeczpospolitej" pracował od 2014 roku (screen: YouTube/CANAL Plus Polska)

Piotr Żelazny odchodzi z "Rzeczpospolitej" (Gremi Media), w której był zastępcą kierownika działu sportowego. Nie wiadomo, kto go zastąpi.

Żelazny o złożeniu wypowiedzenia poinformował na Twitterze. "Chcę się zająć freelance’em i swoimi pomysłami. Nie za bardzo wiem, ile wody jest w tym basenie, ale skaczę" - napisał.

Żelazny prowadzi własny magazyn o piłce nożnej "Kopalnia" (ukazuje się nieregularnie). - Chciałbym iść w tę stronę, ale nie tylko - deklaruje. Jak dodaje, regularnie pisze do "Przekroju", "Esquire" i "Tygodnika Powszechnego". - Na pewno będę to kontynuował. Mam nadzieję wyjść trochę poza sport, co mi się czasami udaje, ale za rzadko – mówi Żelazny.

Szef działu sportowego "Rz" Mirosław Żukowski przyznaje, że na razie nie wiadomo, kto zastąpi Żelaznego. - Piotra obowiązuje trzymiesięczny okres wypowiedzenia. Jeszcze myślę, co z tym zrobić – mówi "Presserwisowi".

Żelazny w dziale sportowym "Rzeczpospolitej" jest od 2014 roku. Wcześniej pracował w "Piłce Nożnej", "Dzienniku" i "Przeglądzie Sportowym", gdzie był m.in. szefem działu piłkarskiego.

Jak wynika z danych ZKDP, średnia sprzedaż ogółem "Rzeczpospolitej" w sierpniu wyniosła 43 155 egz. (spadek o 3,64 proc. względem sierpnia 2018 roku).

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, 04.11.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.