Dział: PRASA

Dodano: Listopad 04, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Tygodnik Podhalański" zbiera podpisy przeciwko sylwestrowi TVP

TVP chce zorganizować imprezę tuż przy granicy Tatrzańskiego Parku Narodowego (screen sylwester.tvp.pl)

Z inicjatywy "Tygodnika Podhalańskiego" na stronie Petycjeonline.com zbierane są podpisy pod żądaniem odstąpienia od planów organizacji sylwestra Telewizji Polskiej w Zakopanem pod Wielką Krokwią. Powodem akcji są obawy, że impreza wybudzi niedźwiedzie.

Autorzy petycji zwracają uwagę, że w pobliżu skoczni narciarskiej, na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego znajdują się gawry niedźwiedzi i zwierzęta te przez hałas generowany przez imprezę mogą się wybudzić ze snu zimowego. “Teren skoczni może pomieścić nie więcej jak 25 tys. osób. Tymczasem na sylwestrowe koncerty przychodzi w Zakopanem ok. 60 tys. osób. (...) Prosimy władze Zakopanego oraz władze Telewizji Polskiej o odstąpienie od pomysłu organizacji imprezy sylwestrowej w bezpośrednim sąsiedztwie Tatrzańskiego Parku Narodowego" - czytamy w opisie akcji w serwisie internetowym "Tygodnika Podhalańskiego".

Ubiegłoroczny sylwester TVP w Zakopanem odbył się na terenie Równi Krupowej. Pod koniec października "Tygodnik Podhalański" pisał o nieoficjalnych informacjach, że w tym roku impreza zostanie przeniesiona pod Wielką Krokiew. W niedzielę “Gazeta Krakowska” opublikowała wywiad z Agnieszką Nowak-Gąsienicą, wiceburmistrz Zakopanego, która potwierdziła, że taka decyzja zapadła. Telewizja Polska nie wydała w tej sprawie jeszcze oficjalnego komunikatu.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MNI, 04.11.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.