Dział: INTERNET

Dodano: Październik 31, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Twitter rezygnuje z reklam politycznych

Szczegóły zakazu mają zostać opublikowane 15 listopada (fot. freestocks.org/Unsplash.com)

Od 22 listopada na Twitterze nie będzie można zamieszczać politycznych reklam.

"Podjęliśmy decyzję, by wstrzymać wszystkie polityczne reklamy na całym świecie na Twitterze. Wierzymy, że na zasięg wiadomości o treści politycznej trzeba zasłużyć, a nie go kupić" - poinformował Jack Dorsey, współzałożyciel i dyrektor generalny tego serwisu społecznościowego.

Podkreślił, że nie chodzi o wolność wypowiedzi. "Chodzi o płacenie za zasięg. A płacenie za zwiększenie zasięgu politycznych treści niesie znaczące konsekwencje, na które obecna infrastruktura demokratyczna może nie być przygotowana" - dodał.

Szczegóły zakazu mają zostać opublikowane 15 listopada. Decyzja Twittera zbiega się początkiem amerykańskiej kampanii przed wyborami prezydenckimi, które odbędą się blisko za rok, 3 listopada 2020 roku.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PAP, PAZ, 31.10.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.