Dział: PRASA

Dodano: Październik 28, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prezydent Turcji pozywa francuski magazyn

Na okładce zeszłotygodniowego wydania "Le Point" znalazło się zdjęcie tureckiego przywódcy wraz z nagłówkiem "Metoda Erdogana - czystki etniczne" (fot. Bloomberg.com)

Turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan pozwał francuski magazyn “Le Point”, oskarżając jego wydawców i dziennikarzy o “znieważenie głowy państwa”.

Prawnik Erdogana złożył stosowną skargę w biurze prokuratora generalnego w Ankarze. Znalazły się w niej zarzuty wobec dyrektor wydawniczej tygodnika Etienne Gernelle oraz redaktora naczelnego Romaina Guberta. Chodzi o okładkę i wiodący artykuł najnowszego wydania “Le Point”, które odnoszą się do czystek etnicznych przeprowadzanych na syryjskich Kurdach. Na okładce zeszłotygodniowego wydania "Le Point" znalazło się zdjęcie tureckiego przywódcy z nagłówkiem "Metoda Erdogana - czystki etniczne".

Trzy lata temu Erdogan pozwał niemieckiego komika telewizyjnego Jana Böhmermanna za odczytanie na antenie stacji ZDF satyrycznego wiersza “godzącego w dobre imię głowy państwa”.

(LL, 28.10.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.