Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 23, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT podpisała z Instytutem Łączności umowę o wartości 93 mln zł

Podpisana przez szefa KRRiT umowa obejmuje prowadzanie badań preferencji w zakresie konsumpcji mediów (fot. materiały KRRiT)

Na 93 mln zł opiewa wartość umowy, jaką przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski podpisał z Instytutem Łączności na realizację prac badawczo-rozwojowych w ramach projektu Telemetria Polska.

Umowa z Instytutem Łączności obejmuje prowadzanie badań preferencji w zakresie konsumpcji mediów na modelu panelu telemetrycznego zbudowanym na bazie blisko 2 tys. gospodarstw domowych, jak również dodatkowe eksperymenty w obszarze m.in. badania skuteczności metod rekrutacji i utrzymania czy możliwości automatyzacji monitoringu treści audycji.

Nowe badanie mediów, inicjowane przez KRRiT, będzie badaniem jednoźródłowym. Obejmie telewizję, radio i internet. Przetarg na jego wykonawcę regulator planuje rozpisać w pierwszej połowie 2020 roku. Projekt Telemetria Polska zakłada docelowo panel 26 tys. gospodarstw domowych.

(KOZ, 23.10.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.