Dział: PRASA

Dodano: Październik 21, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polskie media nie spieszą się z wysyłaniem korespondentów do Barcelony

Dla "Wiadomości" wydarzenia w Barcelonie relacjonuje Maksymilian Maszenda (screen Wiadomosci.tvp.pl)

Na razie tylko nieliczne polskie media w związku z zamieszkami w Barcelonie wysłały dziennikarzy do Hiszpanii.

Telewizja Polska na miejscu ma dwóch dziennikarzy - reportera "Wiadomości" Maksymiliana Maszendę i reporterkę TVP Info Elżbietę Beszłej. Dla TVN 24 wydarzenia z Barcelony relacjonuje wysłannik Paweł Łukasik. Z redakcji Outriders w Barcelonie pracuje Marcin Suder.

- Gdyby sytuacja w Barcelonie się zaostrzała, do wyjazdu przygotowany jest reporter - mówi Marek Balawajder, dyrektor informacji RMF FM. Podobnie deklaruje Bartosz T. Wieliński, szef działu zagranicznego "Gazety Wyborczej". 

Dziennikarzy nie mają na miejscu największe portale. - Opieramy się na relacjach "Politico" - mówi redaktor naczelny Onetu Bartosz Węglarczyk. Z kolei rzecznik Wirtualnej Polski Michał Siegieda informuje: - W tym momencie korzystamy z przekazów agencyjnych.

Od zeszłego tygodnia w Barcelonie dochodzi do manifestacji i starć z policją po skazaniu przez Sąd Najwyższy Hiszpanii separatystycznych polityków za organizację referendum niepodległościowego w 2017 roku.

Galeria: "Żmijowisko" w Canal+

(KOZ, PAP, 21.10.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.