Dział: INTERNET

Dodano: Październik 17, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Twitter zapewnia, że wpisy przywódców państw nie są ponad regułami serwisu

Twitter przestrzega przywódców państw, że ich także obowiązują reguły serwisu (fot. Pixabay)

Zespół Twittera opublikował na blogu wpis precyzujący stosunek serwisu do wpisów prominentnych polityków.

Podkreślono w nim, że światowi liderzy, podobnie jak wszyscy inni użytkownicy, podlegają regułom, które zabraniają promowanie terroryzmu, namawiania do samookaleczeń, gróźb, publikowania czyichś prywatnych danych i wizerunku bez zgody. W takich przypadkach ich tweety będą bezwzględnie zweryfikowane negatywnie.

“Działania, jakie podejmujemy i kształtowane przez nas standardy postępowania będą stanowić precedens w przestrzeni wolności słowa, dlatego winni jesteśmy ludziom, którym służymy, to, by decyzje przez nas podejmowane były rozważne i przemyślane” czytamy na blogu

Niemniej Twitter podkreślił, że niektóre przejawy aktywności w serwisie czołowych postaci światowej polityki, które naruszają reguły serwisu, mogą zostać jedynie ukryte za ostrzeżeniem, które znika po kliknięciu. Taki wyjątek możliwy jest jedynie w wypadku uznania przez twitterowych kontrolerów, że za pozostawieniem wpisu przemawia ważny interes społeczny.

Galeria: "Szukając Alaski" w HBO

(MC, MNI, 17.10.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.