Dział: RADIO

Dodano: Październik 17, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wirtualna Polska będzie mieć radio na multipleksie DAB+

Na rozstrzygnięcie czekają jeszcze konkursy na nadawanie m.in. w Warszawie, Katowicach i Poznaniu (fot. Pixaby.com)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozstrzygnęła pierwszy z konkursów na nadawanie na lokalnych multipleksach radia cyfrowego - w Tarnowie. Nadawać będzie na nim m.in. radio Open FM stworzone przez Wirtualną Polskę.

Nadawaniem na multipleksie w Tarnowie zainteresowane były cztery podmioty i wszystkim im KRRiT zdecydowała się przyznać koncesje.

Należąca do Wirtualnej Polski spółka Open FM będzie mogła uruchomić rozgłośnię o tej samej nazwie (tak samo nazywa się internetowa platforma radiowa WP). - Jest jeszcze za wcześniej na szczegóły - ucina rzecznik WP Michał Siegieda, pytany o radio.

Fundacja Emanio Arcus stworzy radio Bezpieczna Podróż. Fundacja jest udziałowcem spółki Hobby, która była nadawcą legionowskiego Radia Hobby.

Na multipleksie pojawią się również istniejące już analogowe rozgłośnie: Trendy Radio z Krosna oraz społeczno-religijne Radio Profeto spod Krakowa (właścicielem jest Fundacja Profeto.pl - Sercański Sekretariat na rzecz Nowej Ewangelizacji).

Na rozstrzygnięcie czekają jeszcze konkursy na nadawanie na multipleksach DAB+ w Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Rzeszowie, Częstochowie i Toruniu.

We wszystkich konkursach zgłosiło się Open FM i Radio Profeto. Na sześć lokalizacji startuje również należące do Telewizji Polsat Muzo.fm i Fundacja Emanio Arcus.

Wśród podmiotów zainteresowanych nadawaniem na multipleksach są także m.in. warszawskie Radio Kolor, Twoja Polska Stacja z Częstochowy i diecezjalne Radio Emaus z Poznania.

Największe komercyjne grupy radiowe nie wzięły udziału w konkursach - są przeciwne cyfryzacji radia, o czym mówią od kilku lat.

Galeria: TOP 10 - Najchętniej oglądane programy 7-13 października

(KOZ, 17.10.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.