Dział: RADIO

Dodano: Październik 14, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Szczecin i Telewizja WPolsce.pl złamały ciszę wyborczą

O złamaniu ciszy wyborczej poinformował na Twitterze poseł Sławomir Nitras (screen Twitter/@SławomirNitras)

Koalicja Obywatelska zawiadomiła PKW o złamaniu ciszy wyborczej przez Radio Szczecin. Z kolei dziennikarze zwrócili uwagę, że telewizja WPolsce.pl pokazała wynik sondażu.

W sobotę Koalicja Obywatelska złożyła zawiadomienie do Państwowej Komisji Wyborczej o złamaniu ciszy wyborczej przez Radio Szczecin. O sprawie poinformował na Twitterze poseł Sławomir Nitras. W opublikowanym filmiku pokazał fragment wypowiedzi, która była cytowana na antenie radia: "Nitras należy do gangu morderców. Jest niepełnosprawny…".

"To, że kłamią, to się przyzwyczailiśmy, to, że nazywają nas mordercami, to ciężko, ale przywykliśmy. Ale robić to w ciszę wyborczą? To jest Polska, to jest prawo?" - powiedział Nitras na nagraniu. Mirosława Rudzińska z zachodniopomorskiej policji powiedziała PAP, że policja bada tę sprawę.

W sobotę ciszę wyborczą złamała Telewizja WPolsce.pl - Patryk Słowik z "Dziennika Gazety Prawnej" zwrócił uwagę na Twitterze, że na pasku pokazano wynik sondażu. Ponadto wyemitowano wypowiedzi zachęcające do głosowania na konkretną partię.

Na zarzut Słowika zareagowała Aleksandra Jakubowska, prowadząca "Wieczór z…" w Telewizji wPolsce.pl. "Niestety, wina systemu, który automatycznie pobrał tytuły z wczorajszego portalu" - tłumaczyła Jakubowska.

Cisza wyborcza obowiązywała od północy w piątek do godz. 21 w niedzielę. Za jej złamanie grozi grzywna - najwyższa za publikację sondaży (od 500 tys. zł do 1 mln zł).

(IKO, 14.10.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.