Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 09, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Poseł Krzysztof Brejza wygrał proces z Cezarym Gmyzem z TVP

Krzysztof Brejza (z lewej) pozwał Cezarego Gmyza w trybie wyborczym (screen: Youtube.com/Fakty RMF FM, Youtube.com/Telewizja Republika))

Poseł PO Krzysztof Brejza pozwał korespondenta TVP w Berlinie Cezarego Gmyza w trybie wyborczym w związku z jego twierdzeniami dotyczącymi związków polityka z fanpage'em "Sok z buraka".

Jak poinformował Cezary Gmyz, Sąd Okręgowy w Bydgoszczy nakazał mu zaprzestania rozpowszechniania informacji o tym, że Krzysztof Brejza stoi za fanpage'em "Sok z buraka", a także sprostowania jej.

Pod koniec września Gmyz na antenie programu "Minęła 20" w TVP Info na pytanie Michał Rachonia o to, kto naprawdę kieruje "Sokiem z buraka", odpowiedział: "Jedną z czołowych osób jest Krzysztof Brejza, który ma w tej dziedzinie duże doświadczenie, bo zorganizował tzw. wydział nienawiści w inowrocławskim ratuszu".

Brejza wystąpił z pozwem przeciwko Gmyzowi, jak tłumaczył "w związku z kampanią kłamstw pisowskiej TV". 

O wtorkowej wygranej w procesie polityk poinformował na Twitterze. Cezary Gmyz zapowiada apelację.

Galeria: TOP 10 - Najchętniej oglądane programy we wrześniu

(MNI, 09.10.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.