Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 24, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Fakt" opublikował niepodpisany wywiad z premierem

- Do papieru zmieściła się mniejsza część wywiadu - informuje redaktor naczelna "Faktu" (screen YouTube.com)

Dziennik "Fakt" (Ringier Axel Springer Polska) opublikował w poniedziałek rozmowę z premierem Mateuszem Morawieckim, nie podając, kto ją przeprowadził. Informacja ta znalazła się na stronie internetowej gazety.

Na drugiej stronie "Faktu" ukazała się rozmowa z Mateuszem Morawieckim, który jest pytany m.in. o to, z czego po czterech latach rządów PiS jest zadowolony, a co poszło nie tak, czy ma osobiste doświadczenia z NFZ, czy będzie premierem po wyborach oraz jak znosi rozłąkę z rodziną, bo kampania pochłania niemal cały jego czas.

Czytelnicy drukowanego wydania "Faktu" nie dowiedzieli się jednak, kto rozmawiał z premierem. – Jest to wskazane w pełnej wersji wywiadu na Fakt24.pl – informuje redaktor naczelna gazety Katarzyna Kozłowska. Z szefem rządu rozmawiała Marta Trepczyńska, która – jak informuje naczelna – w sobotę wraz z innymi dziennikarzami towarzyszyła szefowi rządu. – Do papieru zmieściła się mniejsza część wywiadu – dodaje Kozłowska.

"Zadaliśmy Mateuszowi Morawieckiemu kilka ostrych i niewygodnych pytań o palące kwestie – chociażby takie, jak źle działająca służba zdrowia czy obawy przedsiębiorców" – można przeczytać na stronie Fakt.pl. W kontekście "piątki przedsiębiorców" dziennikarka zapytała premiera, czy może "na łamach Faktu uspokoić przedsiębiorców, że nie stracą na zmianach?". "W końcówce pytania było dobre podsumowanie. Na żadnych zmianach nie stracą, a na wszystkich zmianach, które proponujemy dzisiaj, przedsiębiorcy zyskają" – odpowiedział Morawiecki.

(KOZ, 24.09.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.