Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 13, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Piotr Fromowitz po 14 latach odchodzi z Constantin Entertainment Polska

Piotr Fromowitz w Constantin Entertainment Polska pracował 14 lat (fot. materiały prasowe)

Z firmy producenckiej Constantin Entertainment Polska po 14 latach odejdzie z końcem roku jej współzałożyciel i dyrektor zarządzający Piotr Fromowitz. Zastąpi go Michał Brożonowicz z Endemol Shine Polska.

- To była absolutnie moja decyzja. Właściciele mnie namawiali przez ostatnie miesiące, żebym został - mówi Piotr Fromowitz, który jest też członkiem zarządu firmy. - Firma jest dosyć duża, spora administracja, nie jest już się tak blisko planów filmowych - tłumaczy Fromowitz. I dodaje: - Zrobię sobie dłuższą przerwę i dopiero później będę myślał, co bym chciał robić. Chcę mieć więcej czasu dla rodziny. Pochodzę z Frankfurtu, gdzie mam dzieci i wnuki.

"Bardzo ubolewamy z powodu jego decyzji, lecz rozumiemy jego osobistą motywację i bardzo mu dziękujemy za pomyślną współpracę" - stwierdził w komunikacie Otto Steiner, szef niemieckiej spółki Constantin Entertainment GmbH, do której należy Constantin Entertainment Polska.

Wcześniej Piotr Fromowitz był m.in. dyrektorem generalnym Radia Zet i RTL 7.

Miejsce Piotra Fromowitza w zarządzie Constantin Entertainment Polska zajmie od stycznia 2020 roku Michał Brożonowicz, przejmując jednocześnie zarządzanie firmą. Brożonowicz ma ponad 13-letnie doświadczenie telewizyjne jako reżyser i producent. Reżyserował m.in. "Hell's kitchen. Piekielna kuchnia" czy "Got do dance. Tylko taniec". Ostatnio pracował dla EndemolShine Polska jako dyrektor kreatywny i head of international. Do zarządu Constantin Entertainment Polska wejdzie od 2020 roku executive producer Paweł Biniek, który będzie również zastępcą dyrektora zarządzającego.

Firma Constantin Entertainment została założona w 2001 roku w Niemczech. Obecnie ma spółki producenckie w Niemczech, Polsce, Czechach i Rumunii. Dotychczas zrealizowała programy telewizyjne w 18 krajach. Constantin Entertainment Polska wyspecjalizował się w formatach scripted-reality, scripted-docu i programach rozrywkowych. Firma jest producentem takich programów, jak "Kuchenne rewolucje", "Sędzia Anna Maria Wesołowska", "Ukrywa prawda", "Malanowski i partnerzy" czy "Nasz nowy dom".

(KOZ, 13.09.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.