Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 13, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych tylko na jednej platformie

Kanały sportowe Platformy Canal+ będą pokazywać m.in. mecze z udziałem mistrza Polski - PGE Vive Kielce (fot. materiały prasowe PGE Vive Kielce)

Platforma Canal+ (dawniej NC+) przedłużyła umowę na pokazywanie rozgrywek Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Transmisje znikną natomiast z kanałów Eleven Sports.

Rozgrywki ruszają w ten weekend. Platforma Canal+ będzie transmitować cztery mecze pierwszej kolejki, w tym dwa z udziałem polskich drużyn. Na Canal+ Sport będzie można obejrzeć spotkania: Czechowskije Miedwiedi - Orlen Wisła Płock (sobota od godz. 14.55) i THW Kiel - PGE VIVE Kielce (niedziela, godz. 18.55).

Kanały sportowe Canal+ pokazują rozgrywki od sezonu 2013/2014. Od 2015 roku mecze można było oglądać też w Eleven Sports. Po zakończeniu poprzedniego sezonu trwały negocjacje między polskimi nadawcami a Europejską Federacją Piłki Ręcznej - EHF.

Według doniesień dziennika „Echo Dnia” cena za prawa do transmisji była wysoka, a mecze LM nie cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród widzów. Przez kilka tygodni istniało ryzyko, że żadna z polskich stacji nie będzie pokazywać rozgrywek w sezonie 2019/2020. Wówczas transmisje z meczów polskich zespołów byłyby dostępne w serwisie Ehftv.com, ale bez polskiego komentarza.

(PAZ, 13.09.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.