Dział: INTERNET

Dodano: Wrzesień 12, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Serwis streamingowy Apple TV+ będzie kosztować 4,99 dol. miesięcznie

Apple oferuje serwis streamingowy w cenie znacznie niższej niż konkurencja

Apple poinformował, że jego serwis streamingowy Apple TV+ będzie kosztował 4,99 dol. miesięcznie, czyli mniej niż abonamenty jego konkurentów, zaoferuje też darmowy roczny abonament klientom, którzy kupią dowolne urządzenie tej firmy.

W rezultacie na giełdzie spadły notowania firm oferujących droższy serwis - Netfliksa o ponad 3 proc. i Disneya - ponad 2 proc. Serwis Apple TV+ będzie dostępny w USA i 150 krajach od 1 listopada. Cena abonamentu we Francji wyniesie 4,99 euro.

W listopadzie wystartuje też serwis streamingowy Disneya, który miesięcznie kosztować będzie blisko 7 dol. a w rozszerzonym pakiecie, wraz z programami Pixara, Hulu i ESPN+ - 12,99 dol. miesięcznie. Subskrypcja Netfliksa kosztuje 13 dol. miesięcznie. Netflix, YouTube TV i Hulu Live zapowiedziały ponadto podwyżki cen ich abonamentów jeszcze w tym roku.

Przed premierą serwisu streamingowego Apple TV+ firma zwiększyła nakłady na oryginalny kontent do 6 mld dol., co oznacza, że zainwestuje w swoje produkcje więcej niż Netflix, Disney+, Amazon i Hulu łącznie.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MC, 12.09.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.