Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 12, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Czabański: TVP zaprzecza zbieraniu haków, to tłumaczenie mnie satysfakcjonuje

Krzysztof Czabański stwierdził w Trójce, że poglądy jego i prezesa Jacka Kurskiego co do oferty telewizji "uległy dużemu zbliżeniu" (screen Polskieradio.pl)

Szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański nie będzie wnioskował, żeby na posiedzeniu Rady pojawił się temat rzekomych działań, które miał podejmować prezes TVP Jacek Kurski, by zdyskredytować Czabańskiego.

W zeszłą środę TVP - w odpowiedzi na wywiad z byłym wiceszefem publicystyki TVP Info Mariuszem Kowalewskim w "Polityce" - wydała oświadczenie, w którym zaprzeczyła, jakoby "kiedykolwiek i ktokolwiek ze spółki inwigilował przewodniczącego Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego lub podejmował jakiekolwiek działania przeciwko niemu". We wtorek 10 września "Gazeta Wyborcza" napisała - powołując się na Mariusza Kowalewskiego - że "ludzie prezesa TVP szukali haków na jego wrogów", a dziennikarze TVP mieli dostarczać innym redakcjom materiały o problemach Czabańskiego z rozliczeniem kampanii wyborczej do Sejmu.

W połowie 2017 roku media ogólnopolskie i lokalne pisały o wątpliwościach przy rozliczeniu kampanii Czabańskiego. Chodziło o sprawę, o której w czerwcu 2017 roku informował „Presserwis", że agencja reklamowa Nowa z Torunia żąda, by Krzysztof Czabański uregulował zaległą należność za druki w kampanii wyborczej. "Tej firmie zapłaciłem około 25 tysięcy złotych zaliczkowo. Oni mieli mi zrobić kampanię billboardową, niestety nawalili. Nie wywiesili billboardów w odpowiedniej liczbie i czasie. Tak naprawdę to ich powinienem pozwać przynajmniej o zwrot części kwoty, którą wpłaciłem. Jakiekolwiek nowe zapłaty są kpiną ze zdrowego rozsądku" - mówił wtedy "Presserwisowi" Czabański.

Krzysztof Czabański mówił wczoraj w radiowej w Trójce, że oświadczenie TVP jest w pełni satysfakcjonujące. Dopytywany przez "Presserwis", czy to oznacza, że nie będzie domagał się, aby Rada Mediów Narodowych zajęła się sprawą, odpowiada: - To zależy od Rady, nie ode mnie. W pełni satysfakcjonuje mnie oświadczenie TVP w tej sprawie.

Czabański w Trójce dodał, że poglądy jego i prezesa Kurskiego co do misji publicznej TVP "uległy dużemu zbliżeniu".

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 12.09.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.