Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 11, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

OBWE przyjrzy się, jak media relacjonują kampanię wyborczą w Polsce

Obserwatorzy OBWE po raz pierwszy będą przyglądać się, jak poszczególne komitety są prezentowane w mediach (fot. WikimediaCommons, domena publiczna)

Obserwatorzy OBWE będą śledzić przebieg październikowych wyborów parlamentarnych w Polsce, a także sposób relacjonowania kampanii w mediach. 

Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie standardowo obserwuje wybory w wielu państwach. Serwis Wyborcza.pl zwraca jednak uwagę, że w tym roku w Polsce przedstawiciele organizacji po raz pierwszy będą przyglądać się, jak kandydaci i poszczególne komitety są prezentowane w mediach, zarówno prywatnych, jak i publicznych. Wiceszefowa misji Tamara Otiashvili wyjaśniła, że na konieczność monitorowania mediów w Polsce w trakcie kampanii wskazywali eksperci.

(RAQ, 11.09.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.