Dział: INTERNET

Dodano: Wrzesień 05, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Google zapłaci 170 mln dol. w związku z oskarżeniem o zbieranie danych dzieci

Google będzie musiał zapłacić 136 mln dol. FTC i 34 mln dol. stanowi Nowy Jork (fot. archiwum "Press")

Google zapłaci 170 mln dol. kary w ramach porozumienia z amerykańską Federalną Komisją Handlu (FTC) i prokuratorem generalnym Nowego Jorku w związku z oskarżeniem, że YouTube, jego spółka córka, zbierał dane dzieci bez zgody ich rodziców. A to stanowi złamanie ustawy o ochronie prywatności dzieci w internecie.

Porozumienie pozasądowe przewiduje też, że YouTube będzie musiał stworzyć system oznaczeń dla wideo przeznaczonych dla dzieci oraz poinstruować twórców poszczególnych kanałów, że mają obowiązek informować platformę o tym, że produkują treści dla młodej publiczności.

Decyzję FTC musi jeszcze zaakceptować departament sprawiedliwości USA.

Kara nałożona przez FTC na Google jest najwyższą, jaką wymierzono od czasu wprowadzenia COPPA w 1998 roku. Google, po zatwierdzeniu decyzji, będzie miał 30 dni na zapłacenie 136 mln dol. FTC i 34 mln dol. stanowi Nowy Jork.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MC, 05.09.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.