Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 04, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT: uruchomiono ponad 400 urządzeń w jednoźródłowym pomiarze mediów

Projekt Telemetria Polska zakłada panel oparty na 26 tys. respondentach (fot. Pinho/Unsplash)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji poinformowała, że w ramach projektu Telemetria Polska uruchomiła jednoźródłowy pomiar mediów z ponad 400 urządzeniami.

Urządzenia w trybie online, zarówno stacjonarnie, jak i mobilnie, zbierają dane z konsumpcji telewizji, radia i internetu. "Pomiar radia i telewizji w zaprezentowanym systemie odbywa się metodą pasywną tzw. audio matchingu. Pomiar internetu jest realizowany na poziomie przeglądarki" - wyjaśnił Tomasz Figura, ekspert zespołu Telemetria Polska.

Według zapowiedzi panel będzie rozbudowywany. Projekt Telemetria Polska zakłada panel oparty na 26 tys. respondentach. Dotychczas nie został rozpisany przetarg na wykonawcę nowego badania, które ma ruszyć w połowie 2020 roku.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 04.09.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.