Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 03, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarze sportowi "PS" i Onetu zaniepokojeni odejściem szefów

Zespół „PS” i Onet Sport o zmianach dowiedział się wczoraj z wiadomości e-mail wysłanej przez zarząd RAS Polska

Dziennikarze segmentu sportowego RAS Polska są zaniepokojeni faktem, że Michał Pol nie będzie już dyrektorem programowym segmentu, a Przemysław Rudzki redaktorem naczelnym "Przeglądu Sportowego". Wiosną przyszłego roku Michał Kołodziejczyk zostanie szefem redakcji dziennika i serwisu Onet Sport. Z pisania felietonów do "PS" zrezygnowali Krzysztof Stanowski i Mateusz Borek.

Michał Kołodziejczyk obecnie kieruje serwisem Sportowefakty.wp.pl (Wirtualna Polska). W drugim kwartale przyszłego roku zostanie redaktorem naczelnym „PS” i Onet Sport. Zastrzega, że za wcześnie na rozmowę na temat jego pomysłu na zarządzanie redakcjami sportowymi w RAS Polska. - Przyjąłem tę ofertę, bo stanowi dla mnie wyzwanie, a ja uwielbiam je podejmować. To połączenie marki „PS” z nowoczesnością, jaką daje internet. Pracowałem w prasie, a przez ostatnie lata też w internecie i mam nadzieję, że sobie poradzę - mówi Kołodziejczyk. Jak dodaje, jest w trakcie rozmów ze swoimi dotychczasowymi przełożonymi na temat zakończenia pracy w Wirtualnej Polsce „w sposób satysfakcjonujący obie strony”.

Wirtualna Polska nie informuje, kto będzie nowym naczelnym serwisu sportowego. „Michał Kołodziejczyk złożył wypowiedzenie z funkcji redaktora naczelnego WP SportoweFakty. Umowa będzie rozwiązana zgodnie z zawartymi w niej terminami” - odpowiedział na pytania „Presserwisu” rzecznik prasowy Michał Siegieda. - Dla nas to też spora niespodzianka, bo nic nie zapowiadało, że szef chce odejść. Nie mamy sygnałów, kto miałby go zastąpić i stąd wiele obaw w zespole - przyznaje nieoficjalnie jeden z dziennikarzy pracujących w serwisie Sportowefakty.wp.pl.

Od czerwca 2017 roku redakcją "Przeglądu Sportowego" kierował Przemysław Rudzki, na czele zespołu Onet Sport stał Łukasz Widuliński, a dyrektorem programowym segmentu sportowego w RAS Polska był Michał Pol.

Rudzki odchodzi z firmy, a Pol zapowiedział, że „na jakiś czas” nadal będzie prowadził program Onetu „Misja futbol”. Widuliński obejmie stanowisko szefa new business segmentu sportowego i będzie kierował strategicznymi partnerstwami, współpracą B2B, eventami i projektami specjalnymi w segmencie sportowym RAS Polska.
"Do czasu przyjścia Michała Kołodziejczyka obowiązki przejmuje Paweł Wołosik, dotychczasowy zastępca redaktora naczelnego »Przeglądu Sportowego«" - poinformowała Agnieszka Skrzypek-Makowska, communications manager RAS Polska. Nie podała jednak przyczyn decyzji personalnych podjętych przez wydawcę. Z funkcji szefa związków zawodowych w „PS” z powodów osobistych zrezygnował Dariusz Stolarczyk. Jego następcą został dotychczasowy wiceszef - Maciej Kaliszuk.

Zespół „PS” i Onet Sport o zmianach dowiedział się wczoraj z wiadomości e-mail wysłanej przez zarząd RAS Polska. Wyjaśniono w niej, że Rudzki i Pol odchodzą, aby skupić się na własnych projektach internetowych. Jak twierdzi jeden z dziennikarzy gazety, to wyjaśnienie jest wymijające. - Obaj z pewnością nie planowali odejścia. Nie było wcześniej żadnych sygnałów, że takie zmiany mogą nastąpić. Cała załoga jest zaskoczona tą decyzją i wygląda na to, że nikt z nas nie wie, czym kierował się zarząd. Martwimy się o przyszłość. Pol i Rudzki sprowadzili do "PS" wielu ekspertów i opiniotwórczych nazwisk. Do czasu przyjścia nowego szefa czeka nas wiele miesięcy niepewności - mówi dziennikarz „PS”.

Po ogłoszeniu, że Rudzki nie będzie już kierował dziennikiem, z publikowania felietonów w PS” zrezygnowali założyciel Weszlo.com Krzysztof Stanowski i komentator sportowy Polsatu Mateusz Borek. O swojej decyzji poinformowali na Twitterze. Krzysztof Stanowski nie chciał komentować sprawy. - Obu z pewnością nie byłoby po drodze z Michałem Kołodziejczykiem, który od dawna krytykuje udział dziennikarzy sportowych w reklamach firm bukmacherskich, a przecież obaj od dawna w nich uczestniczą - mówi publicysta niezwiązany z „PS”.

Michał Kołodziejczyk rezygnację Borka i Stanowskiego komentuje: - Każdy ma prawo sam decydować o tym, dla jakiej gazety i jakiego naczelnego pisze.

Michał Pol nie chce rozmawiać na temat utraty stanowiska. Na Twitterze poinformował, że stawia na rozwój własnych projektów, w tym kanału na YouTube, który ma blisko 98 tys. subskrypcji. - Cała ta sytuacja jest mi trochę na rękę, bo przyspiesza decyzje dotyczące projektów, które od pewnego czasu chciałem wdrożyć - mówi Pol. Z Przemysławem Rudzkim nie udało nam się skontaktować.

Jak wynika z danych Gemius/PBI, serwis Sportowefakty.wp.pl odwiedziło w czerwcu 6,46 mln użytkowników (wzrost o 5,80 proc. w porównaniu z majem), którzy wykonali łącznie 177,39 mln odsłon (spadek o 5,26 proc.). Kierowany przez Kołodziejczyka serwis był liderem zestawienia, w którym na drugim miejscu znalazł się Sport.onet.pl (RAS Polska) - 5,07 mln użytkowników (wzrost o 7,14 proc.) i 75,37 mln odsłon (wzrost o 0,95 proc.). W pierwszym półroczu br. średnia sprzedaż ogółem „PS” spadła o 13,98 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem i wyniosła 21 046 egz.

(PAZ, 03.09.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.