Dział: REKLAMA

Dodano: Wrzesień 02, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

McDonald's przeprosił za logo w Łazienkach Królewskich

Jan Śpiewak zwrócił uwagę na problem na Facebooku (screen Facebook/Jan Śpiewak)

Sieć fast foodów McDonald’s opublikowała w prasie przeprosiny za umieszczenie logotypu marki w Łazienkach Królewskich. 

"Bardzo przepraszamy wszystkich tych, którzy poczuli się dotknięci" - napisała firma w ogłoszeniu prasowym (m.in. w weekendowym wydaniu "Gazety Wyborczej"). McDonald's tłumaczy, że logo, które pływało w Łazienkach Królewskich, było elementem scenografii wieczornego zamknięcia pokazu mody, którego firma była partnerem i "nie powinno być wyeksponowane w godzinach otwarcia parku". "Dołożymy wszelkich starań, aby podobna sytuacja się nie powtórzyła" - podkreślił McDonald's.

Chodzi o pokaz mody Gosi Baczyńskiej, który odbył się 27 sierpnia obok Pałacu na Wodzie. W komunikacie prasowym informującym o pokazie firma zapowiadała, że "pod rozgwieżdżonym niebem rozbłyśnie tymczasowa instalacja - złote łuki McDonald's". Logo sieci pływało jednak w Łazienkach Królewskich już za dnia, na co zwrócił uwagę na Facebooku Jan Śpiewak, działacz społeczny i prezes stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa. Użytkownicy mediów społecznościowych skrytykowali markę za taką formę promocji. Do sprawy odniósł się także Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków, który zapewnił, że logotyp McDonald's pojawił się w Łazienkach Królewskich bez jego wiedzy i zgody.

"Przepraszanie »osób, które poczuły się dotknięte«, to z jednej strony przeniesienie części odpowiedzialności na odbiorców, z drugiej strony rozmiękczenie tematu" - skomentował na LinkedIn Roman Jędrkowiak, właściciel ADHD Warsaw.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(IKO, 02.09.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.